Daburn CRT20-8WH-100
CRT20-8WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-8WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT20-8WH-100.pdf
Availability of CRT20-8WH-100
QUANTITY
CRT20-8WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-8WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-8WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.215" (5.46mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-8WH-100
Related LinksCRT20-, CRT20-8WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-8WH-100 Details Description
Related parts for CRT20-8WH-100
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TRANSFRMR AUTO 115-230VAC 1.5KVA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRVR 60SEG 80LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
MC50 24VDC/5-34VDC 10 A RES datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A AXIAL datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 20MHZ 8SON datasheet.pdf