Daburn CRT22-2RD-100
CRT22-2RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT22-2RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT22-2RD-100.pdf
Availability of CRT22-2RD-100
QUANTITY
CRT22-2RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT22-2RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT22-2RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.087" (2.21mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage10kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT22-2RD-100
Related LinksCRT22-, CRT22-2RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT22-2RD-100 Details Description
Related parts for CRT22-2RD-100
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE RA 24POS datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAVITY PLUG FOR MINI M/LOCK datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
COMBO 17W2 M PCB R/A 50O ZINC datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf