Daburn CRT22-4BK-100
CRT22-4BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT22-4BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT22-4BK-100.pdf
Availability of CRT22-4BK-100
QUANTITY
CRT22-4BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT22-4BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT22-4BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.127" (3.22mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT22-4BK-100
Related LinksCRT22-, CRT22-4BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT22-4BK-100 Details Description
Related parts for CRT22-4BK-100
CHASSIS ALUM UNPAINTED 4"L X 2"W datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1600UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
POWER CABLE W/BRAKE 30M datasheet.pdf
Connector 10 Position 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 37MM datasheet.pdf