Daburn CRT24-2WH-500
CRT24-2WH-500 picture photo
Mfg. Part Number
CRT24-2WH-500
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 500'
Datasheet Download
CRT24-2WH-500.pdf
Availability of CRT24-2WH-500
QUANTITY
CRT24-2WH-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT24-2WH-500
Internal Part NumberEIS-CRT24-2WH-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.081" (2.06mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length500' (152.44m)
Voltage10kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT24-2WH-500
Related LinksCRT24-, CRT24-2WH-500 Datasheet, Daburn Distributor
CRT24-2WH-500 Details Description
Related parts for CRT24-2WH-500
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC R6 datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 1.1UH N87 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6.5A datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf