Daburn CRT26-10RD-100
CRT26-10RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-10RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-10RD-100.pdf
Availability of CRT26-10RD-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRT26-10RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-10RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-10RD-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.231" (5.87mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage50kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-10RD-100
Related LinksCRT26-1, CRT26-10RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-10RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-10RD-100
RES 430K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADC12DL066 datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN W/CHOKE MED 1A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.8A UFM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf