Daburn CRT26-3RD-100
CRT26-3RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-3RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-3RD-100.pdf
Availability of CRT26-3RD-100
QUANTITY
CRT26-3RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-3RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-3RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage15kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-3RD-100
Related LinksCRT26-, CRT26-3RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-3RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-3RD-100
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
SEALING CAP FOR PX0931 & PX0941 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT SLD datasheet.pdf