Daburn CRT26-5RD-100
CRT26-5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-5RD-100.pdf
Availability of CRT26-5RD-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRT26-5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-5RD-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.131" (3.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-5RD-100
Related LinksCRT26-, CRT26-5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-5RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-5RD-100
PANEL SURFACE SHIELD ALUM 1/8" datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 1210 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.8MM SMD VERT datasheet.pdf
HOLDER 6 AA CELL W/SOLDER LUGS datasheet.pdf
VARISTOR 675V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 220 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 12 AWG SILVER datasheet.pdf