Citizen Finedevice CS20-11.2896MABJ-UT
CS20-11.2896MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS20-11.2896MABJ-UT
Brief Description
Crystal 11.2896MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS20-11.2896MABJ-UT.pdf
Availability of CS20-11.2896MABJ-UT
QUANTITY
CS20-11.2896MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS20-11.2896MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS20-11.2896MABJ-UT
TypeMHz Crystal
Frequency11.2896MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS20-11.2896MABJ-UT
Related LinksCS20-11.2, CS20-11.2896MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS20-11.2896MABJ-UT Details Description
Related parts for CS20-11.2896MABJ-UT
EMITTER IR 850NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.690" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 22SIP datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
TRIM TRIO RECPT SPLICE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf