Citizen Finedevice CS20-12.288MABJ-UT
CS20-12.288MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS20-12.288MABJ-UT
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS20-12.288MABJ-UT.pdf
Availability of CS20-12.288MABJ-UT
QUANTITY
CS20-12.288MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS20-12.288MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS20-12.288MABJ-UT
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS20-12.288MABJ-UT
Related LinksCS20-12.2, CS20-12.288MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS20-12.288MABJ-UT Details Description
Related parts for CS20-12.288MABJ-UT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 0.25UF 3KVDC QC TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.067GHZ 994BGA datasheet.pdf
ADAPTER 144-TQFP LCMXO2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW AGCDO SPDT .187 QC B N B datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf