Cirrus Logic, Inc. CS2300CP-CZZ
CS2300CP-CZZ picture photo
Mfg. Part Number
CS2300CP-CZZ
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK MULT FRACT-N W/LCO 10MSOP
Datasheet Download
CS2300CP-CZZ.pdf
Availability of CS2300CP-CZZ
QUANTITY
CS2300CP-CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CS2300CP-CZZ
Internal Part NumberEIS-CS2300CP-CZZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Distribution, Fractional N Synthesizer
PLLYes
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max75MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3.1 V ~ 3.5 V
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS2300CP-CZZ
Related LinksCS2300, CS2300CP-CZZ Datasheet, Cirrus Logic, Inc. Distributor
CS2300CP-CZZ Details Description
Related parts for CS2300CP-CZZ
IC 4DVR/5RCVR RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN SDR 26POS R/A RECEPT SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606 datasheet.pdf
RES 463 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
FUSE 5A 250/277V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 1000VDC datasheet.pdf