Amphenol Industrial CS3100A-32-64S
CS3100A-32-64S picture photo
Mfg. Part Number
CS3100A-32-64S
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
CS3100A-32-64S.pdf
Availability of CS3100A-32-64S
QUANTITY
CS3100A-32-64S Order Process
Ship out your order
Specifications of CS3100A-32-64S
Internal Part NumberEIS-CS3100A-32-64S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-64
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS3100A-32-64S
Related LinksCS3100A, CS3100A-32-64S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
CS3100A-32-64S Details Description
Related parts for CS3100A-32-64S
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 12A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
UPMPINASSY HICURRENT datasheet.pdf
CABLE TIE LASHING:NYL NATURAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf