Citizen Finedevice CS325-18.432MABJ-UT
CS325-18.432MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS325-18.432MABJ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325-18.432MABJ-UT.pdf
Availability of CS325-18.432MABJ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS325-18.432MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325-18.432MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS325-18.432MABJ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS325
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325-18.432MABJ-UT
Related LinksCS325-18., CS325-18.432MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325-18.432MABJ-UT Details Description
Related parts for CS325-18.432MABJ-UT
RES SMD 340K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO41 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.01A 22 MOHM TH datasheet.pdf