Citizen Finedevice CS325-18.432MABJ-UT
CS325-18.432MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS325-18.432MABJ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325-18.432MABJ-UT.pdf
Availability of CS325-18.432MABJ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS325-18.432MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325-18.432MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS325-18.432MABJ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS325
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325-18.432MABJ-UT
Related LinksCS325-18., CS325-18.432MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325-18.432MABJ-UT Details Description
Related parts for CS325-18.432MABJ-UT
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 10POS CRIMP-SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC SERIALIZER 10BIT 28-SSOP datasheet.pdf
LMZF 7/10/135 3.5OR datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS WALL MNT PIN datasheet.pdf