Citizen Finedevice CS325H-33.000MEDQ-UT
CS325H-33.000MEDQ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS325H-33.000MEDQ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325H-33.000MEDQ-UT.pdf
Availability of CS325H-33.000MEDQ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS325H-33.000MEDQ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325H-33.000MEDQ-UT
Internal Part NumberEIS-CS325H-33.000MEDQ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS325H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325H-33.000MEDQ-UT
Related LinksCS325H-33., CS325H-33.000MEDQ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325H-33.000MEDQ-UT Details Description
Related parts for CS325H-33.000MEDQ-UT
POWER CHASSIS MED 400W 6 SLOT datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 24SSOP datasheet.pdf