TDK Corporation CS45SL2GA150JANKA
CS45SL2GA150JANKA picture photo
Mfg. Part Number
CS45SL2GA150JANKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
CS45SL2GA150JANKA.pdf
Availability of CS45SL2GA150JANKA
QUANTITY
CS45SL2GA150JANKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS45SL2GA150JANKA
Internal Part NumberEIS-CS45SL2GA150JANKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200, X1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS45SL2GA150JANKA
Related LinksCS45SL2G, CS45SL2GA150JANKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS45SL2GA150JANKA Details Description
Related parts for CS45SL2GA150JANKA
SENSOR OPTO SLOT 32MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC MOSFET GATE DRIVER 7A 8MSOP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRAY 4.18"L X 3.55"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
TFLEX 3160H 9" X 9" datasheet.pdf
IC RF SWITCH SOT343R datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf