TDK Corporation CS45SL2GA220JANKA
CS45SL2GA220JANKA picture photo
Mfg. Part Number
CS45SL2GA220JANKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
CS45SL2GA220JANKA.pdf
Availability of CS45SL2GA220JANKA
QUANTITY
CS45SL2GA220JANKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS45SL2GA220JANKA
Internal Part NumberEIS-CS45SL2GA220JANKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200, X1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS45SL2GA220JANKA
Related LinksCS45SL2G, CS45SL2GA220JANKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS45SL2GA220JANKA Details Description
Related parts for CS45SL2GA220JANKA
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.85V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC datasheet.pdf
BLT 5.08/18/180LH SN OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf