TDK Corporation CS80ZU2GA222MYGKA
CS80ZU2GA222MYGKA picture photo
Mfg. Part Number
CS80ZU2GA222MYGKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 300VAC Z5U RADIAL
Datasheet Download
CS80ZU2GA222MYGKA.pdf
Availability of CS80ZU2GA222MYGKA
QUANTITY
CS80ZU2GA222MYGKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS80ZU2GA222MYGKA
Internal Part NumberEIS-CS80ZU2GA222MYGKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS80ZU2GA222MYGKA
Related LinksCS80ZU2G, CS80ZU2GA222MYGKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS80ZU2GA222MYGKA Details Description
Related parts for CS80ZU2GA222MYGKA
CONN HEADER 14POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 11-8POS CPC STANDARD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 10A DPAK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf