TDK Corporation CS80ZU2GA222MYNKA
CS80ZU2GA222MYNKA picture photo
Mfg. Part Number
CS80ZU2GA222MYNKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 300VAC Z5U RADIAL
Datasheet Download
CS80ZU2GA222MYNKA.pdf
Availability of CS80ZU2GA222MYNKA
QUANTITY
CS80ZU2GA222MYNKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS80ZU2GA222MYNKA
Internal Part NumberEIS-CS80ZU2GA222MYNKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS80ZU2GA222MYNKA
Related LinksCS80ZU2G, CS80ZU2GA222MYNKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS80ZU2GA222MYNKA Details Description
Related parts for CS80ZU2GA222MYNKA
IC DUAL 4-TO-1 SEL/MUX 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BLU 5X4' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC PWR AMP MMIC 1.6W 16QSOP datasheet.pdf