Citizen Finedevice CSA309-16.000MABJ-UB
CSA309-16.000MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-16.000MABJ-UB
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-16.000MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-16.000MABJ-UB
QUANTITY
CSA309-16.000MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-16.000MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-16.000MABJ-UB
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-16.000MABJ-UB
Related LinksCSA309-16., CSA309-16.000MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-16.000MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-16.000MABJ-UB
FIXED IND 750UH 83MA 14.4 OHM TH datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE CHASS MNT datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 47 OHM 24SSOP datasheet.pdf
CABL SMA R/A PLUG-JACK RG142 24" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 6DFN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 470UH SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
PH3N NANO 50.8X12.07X0.07MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.2A AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf