Citizen Finedevice CSA309-24.576MABJ
CSA309-24.576MABJ picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-24.576MABJ
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-24.576MABJ.pdf
Availability of CSA309-24.576MABJ
QUANTITY
CSA309-24.576MABJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-24.576MABJ
Internal Part NumberEIS-CSA309-24.576MABJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-24.576MABJ
Related LinksCSA309-2, CSA309-24.576MABJ Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-24.576MABJ Details Description
Related parts for CSA309-24.576MABJ
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 1600V TO-247AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LED GREEN/ORG CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH TFX datasheet.pdf
BUTTON FOR AML41D INDIC ONLY datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf