Citizen Finedevice CSA309-29.4912MABJ-UB
CSA309-29.4912MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-29.4912MABJ-UB
Brief Description
Crystal 29.4912MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-29.4912MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-29.4912MABJ-UB
QUANTITY
CSA309-29.4912MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-29.4912MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-29.4912MABJ-UB
TypeMHz Crystal
Frequency29.4912MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-29.4912MABJ-UB
Related LinksCSA309-29., CSA309-29.4912MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-29.4912MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-29.4912MABJ-UB
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IP MODULE CORE429 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
RES 909 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 23MM datasheet.pdf
POLE MOUNT KIT PMK SERIES datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 4.2A 110 MOHM TH datasheet.pdf
ADAPTER - M25 TO PG21 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
220UF 450V 35X30MM 85C 15000H datasheet.pdf