Citizen Finedevice CSA309-64.000MABJ-UB
CSA309-64.000MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-64.000MABJ-UB
Brief Description
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-64.000MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-64.000MABJ-UB
QUANTITY
CSA309-64.000MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-64.000MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-64.000MABJ-UB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypeMHz Crystal
Frequency64MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-64.000MABJ-UB
Related LinksCSA309-64., CSA309-64.000MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-64.000MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-64.000MABJ-UB
CONN HEADER 9POS STR 30GOLD T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC 16TH BRICK 3. datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
ACCELEROMETER/MAGNETOMETER 28LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 2" datasheet.pdf