Murata Electronics North America CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ.pdf
Availability of CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
Internal Part NumberEIS-CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ today.
SeriesCSAC2.45MGCM-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2P 3 8
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSAC2.45MGC, CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ Details Description
Related parts for CSAC2.45MGCM-TC 2.45MHZ
RES SMD 133K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 33POS OR datasheet.pdf
RES SMD 2.91KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23 datasheet.pdf
LED WL-SWTP NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 63 V datasheet.pdf