Murata Electronics North America CSAC2.50MGC-TC
CSAC2.50MGC-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSAC2.50MGC-TC
Datasheet Download
CSAC2.50MGC-TC.pdf
Availability of CSAC2.50MGC-TC
QUANTITY
CSAC2.50MGC-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSAC2.50MGC-TC
Internal Part NumberEIS-CSAC2.50MGC-TC
Delivery TimeIn stock, ship CSAC2.50MGC-TC today.
SeriesCSAC2.50
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2.5MHZ
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSAC2.50MGC-TC
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSAC2.5, CSAC2.50MGC-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSAC2.50MGC-TC Details Description
Related parts for CSAC2.50MGC-TC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
EDGECARD EXT PCI64 184PS .050 5V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.2V 0.3A 8MLF datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 1200W datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf