Murata Electronics North America CSAC2.56MGC-TC
CSAC2.56MGC-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSAC2.56MGC-TC
Datasheet Download
CSAC2.56MGC-TC.pdf
Availability of CSAC2.56MGC-TC
QUANTITY
CSAC2.56MGC-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSAC2.56MGC-TC
Internal Part NumberEIS-CSAC2.56MGC-TC
Delivery TimeIn stock, ship CSAC2.56MGC-TC today.
SeriesCSAC2.56
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSAC2.56MGC-TC
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSAC2.5, CSAC2.56MGC-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSAC2.56MGC-TC Details Description
Related parts for CSAC2.56MGC-TC
RFID 32MM GLASS TRANSP R/O 64B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C OCTAL 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HEATSHRINK ITCSN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
PARALLEL CABLE datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf