Murata Electronics North America CSAC4.00MGC200-TC
CSAC4.00MGC200-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSAC4.00MGC200-TC
Datasheet Download
CSAC4.00MGC200-TC.pdf
Availability of CSAC4.00MGC200-TC
QUANTITY
CSAC4.00MGC200-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSAC4.00MGC200-TC
Internal Part NumberEIS-CSAC4.00MGC200-TC
Delivery TimeIn stock, ship CSAC4.00MGC200-TC today.
SeriesCSAC4.00MG
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSAC4.00MGC200-TC
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSAC4.00, CSAC4.00MGC200-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSAC4.00MGC200-TC Details Description
Related parts for CSAC4.00MGC200-TC
CONN EDGECARD EXTEND 12POS 0.156 datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 2KVAC SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf