Murata Electronics North America CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACS32.00MX040-TC(32MHZ).pdf
Availability of CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACS32.00MX040-TC(32MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACS32.00MX040-TC(32MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) today.
SeriesCSACS32.00MX040
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4.1X4.7-2P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS32.00MX, CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS32.00MX040-TC(32MHZ) Details Description
Related parts for CSACS32.00MX040-TC(32MHZ)
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DEMUX/DECODER UNIV 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTICS THRU BEAM 636000206 datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf