Murata Electronics North America CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
CSACS33.00MX040-TC 33MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACS33.00MX040-TC 33MHZ.pdf
Availability of CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACS33.00MX040-TC 33MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACS33.00MX040-TC 33MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACS33.00MX040-TC 33MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACS33.00MX040-TC 33MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
Internal Part NumberEIS-CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACS33.00MX040-TC 33MHZ today.
SeriesCSACS33.00MX04
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2P 4 4
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS33.00MX, CSACS33.00MX040-TC 33MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS33.00MX040-TC 33MHZ Details Description
Related parts for CSACS33.00MX040-TC 33MHZ
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.9A 51 MOHM SMD datasheet.pdf
ASFLMB MEMSPEED P II OSC KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf
BARREL PNEUMATIC CAULK GUN datasheet.pdf
381 TB PL PL DIN/R WF A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN 18POS 0.8MM SMT datasheet.pdf