Murata Electronics North America CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
Datasheet Download
CSACS40.00MX040-TC(40MHZ).pdf
Availability of CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACS40.00MX040-TC(40MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACS40.00MX040-TC(40MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) today.
SeriesCSACS40.00MX040
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4.1X4.7-2P
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS40.00MX, CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS40.00MX040-TC(40MHZ) Details Description
Related parts for CSACS40.00MX040-TC(40MHZ)
IC 2.25V SUPPLY MONITOR SOT-23-6 datasheet.pdf
SCR SENS 400V 10A TO-251 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HALF BRDG DVR SELF-OSC 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA datasheet.pdf
TOOL & DIE CRIMP .042/.068/.190 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf