Murata Electronics North America CSACS40.00MX040-TC
CSACS40.00MX040-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSACS40.00MX040-TC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACS40.00MX040-TC.pdf
Availability of CSACS40.00MX040-TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSACS40.00MX040-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS40.00MX040-TC
Internal Part NumberEIS-CSACS40.00MX040-TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACS40.00MX040-TC today.
SeriesCSACS40.00
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD(2P)
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS40.00MX040-TC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS40.0, CSACS40.00MX040-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS40.00MX040-TC Details Description
Related parts for CSACS40.00MX040-TC
IC SW SGL 2A HIGH SIDE 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 40A 32VDC BLADE datasheet.pdf
1/2 INCH HST BLUE 200/6" PKG datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
IC POE CTRLR 13W/24W datasheet.pdf
ADAPTER 4MM BANANA PLUG TO JACK datasheet.pdf