Murata Electronics North America CSACV16.38MXJ040-TC2
CSACV16.38MXJ040-TC2 picture photo
Mfg. Part Number
CSACV16.38MXJ040-TC2
Datasheet Download
CSACV16.38MXJ040-TC2.pdf
Availability of CSACV16.38MXJ040-TC2
QUANTITY
CSACV16.38MXJ040-TC2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACV16.38MXJ040-TC2
Internal Part NumberEIS-CSACV16.38MXJ040-TC2
Delivery TimeIn stock, ship CSACV16.38MXJ040-TC2 today.
SeriesCSACV16.38MX
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACV16.38MXJ040-TC2
MURATA Product CategoryMURATA Components
CSACV16.38MXJ040-TC2 Details Description
Related parts for CSACV16.38MXJ040-TC2
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 7POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V 1111 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 6CH 16-TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS .050" STR datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
23MM X 23MM 1=25/PK datasheet.pdf