Murata Electronics North America CSACV18.43MXJ040-TC20
CSACV18.43MXJ040-TC20 picture photo
Mfg. Part Number
CSACV18.43MXJ040-TC20
Datasheet Download
CSACV18.43MXJ040-TC20.pdf
Availability of CSACV18.43MXJ040-TC20
QUANTITY
CSACV18.43MXJ040-TC20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACV18.43MXJ040-TC20
Internal Part NumberEIS-CSACV18.43MXJ040-TC20
Delivery TimeIn stock, ship CSACV18.43MXJ040-TC20 today.
SeriesCSACV18.43MX
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACV18.43MXJ040-TC20
MURATA Product CategoryMURATA Components
CSACV18.43MXJ040-TC20 Details Description
Related parts for CSACV18.43MXJ040-TC20
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 16.9344MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 253VAC AXIAL datasheet.pdf