Murata Electronics North America CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ).pdf
Availability of CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) today.
SeriesCSACW40M0X21H02
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2X2.5-2P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACW40M0X21, CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ) Details Description
Related parts for CSACW40M0X21H02-R5(40MHZ)
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf