Murata Electronics North America CSACW40MX01-T 40MHZ
CSACW40MX01-T 40MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CSACW40MX01-T 40MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACW40MX01-T 40MHZ.pdf
Availability of CSACW40MX01-T 40MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACW40MX01-T 40MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACW40MX01-T 40MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACW40MX01-T 40MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACW40MX01-T 40MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACW40MX01-T 40MHZ
Internal Part NumberEIS-CSACW40MX01-T 40MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACW40MX01-T 40MHZ today.
SeriesCSACW40MX01
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACW40MX01-T 40MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACW40MX, CSACW40MX01-T 40MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACW40MX01-T 40MHZ Details Description
Related parts for CSACW40MX01-T 40MHZ
IC MCU 8BIT 7KB EPROM 28CDIP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R HI-SPD 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 104" datasheet.pdf
IC DGTL SW 256X256 44-PLCC datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf