Murata Electronics North America CSALA10M16T55-B0
CSALA10M16T55-B0 picture photo
Mfg. Part Number
CSALA10M16T55-B0
Datasheet Download
CSALA10M16T55-B0.pdf
Availability of CSALA10M16T55-B0
QUANTITY
CSALA10M16T55-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSALA10M16T55-B0
Internal Part NumberEIS-CSALA10M16T55-B0
Delivery TimeIn stock, ship CSALA10M16T55-B0 today.
SeriesCSALA10M1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSALA10M16T55-B0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSALA10M, CSALA10M16T55-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSALA10M16T55-B0 Details Description
Related parts for CSALA10M16T55-B0
CAP ALUM 3800UF 200V SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 50MA SYNC 8MSOP datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
CONTACT PIN 24-26AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PLUG ASSY SZ 2 ARINC 600 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf