Vishay/Dale CSC04A03560RGEK
CSC04A03560RGEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC04A03560RGEK
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560 OHM 4SIP
Datasheet Download
CSC04A03560RGEK.pdf
Availability of CSC04A03560RGEK
QUANTITY
CSC04A03560RGEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC04A03560RGEK
Internal Part NumberEIS-CSC04A03560RGEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC04A03560RGEK
Related LinksCSC04A0, CSC04A03560RGEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC04A03560RGEK Details Description
Related parts for CSC04A03560RGEK
RES SMD 604 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .23M datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf