Vishay/Dale CSC05A0110K0GEK
CSC05A0110K0GEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC05A0110K0GEK
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 5SIP
Datasheet Download
CSC05A0110K0GEK.pdf
Availability of CSC05A0110K0GEK
QUANTITY
CSC05A0110K0GEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC05A0110K0GEK
Internal Part NumberEIS-CSC05A0110K0GEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.490" L x 0.098" W (12.45mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC05A0110K0GEK
Related LinksCSC05A0, CSC05A0110K0GEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC05A0110K0GEK Details Description
Related parts for CSC05A0110K0GEK
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOP datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTING SC705 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 750MA 82 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
STRIPPER CST PRO NO CASSETTE datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 240MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf