Vishay/Dale CSC06A03180RGPA
CSC06A03180RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC06A03180RGPA
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 180 OHM 6SIP
Datasheet Download
CSC06A03180RGPA.pdf
Availability of CSC06A03180RGPA
QUANTITY
CSC06A03180RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC06A03180RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC06A03180RGPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC06A03180RGPA
Related LinksCSC06A0, CSC06A03180RGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC06A03180RGPA Details Description
Related parts for CSC06A03180RGPA
CONN RCPT 3POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
BLUNT TRIM KIT FOR 36"X72" MAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC Z-BUFFER 12OUT DIFF 64MLF datasheet.pdf
S3,STR,ZNC,RIV datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
BRUSHLESS MOTOR 24VDC datasheet.pdf