Vishay/Dale CSC08A03100KFPA
CSC08A03100KFPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A03100KFPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A03100KFPA.pdf
Availability of CSC08A03100KFPA
QUANTITY
CSC08A03100KFPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A03100KFPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A03100KFPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A03100KFPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A03100KFPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A03100KFPA Details Description
Related parts for CSC08A03100KFPA
CONN D-SUB PLUG 15POS W/O CONT datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 12-24VDC 2MM datasheet.pdf
IC CABLE DVR DGTL SER ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 400MW ALF2 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 0.1% 7W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL datasheet.pdf