Vishay/Dale CSC08A032K20GPA
CSC08A032K20GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A032K20GPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A032K20GPA.pdf
Availability of CSC08A032K20GPA
QUANTITY
CSC08A032K20GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A032K20GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A032K20GPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A032K20GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A032K20GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A032K20GPA Details Description
Related parts for CSC08A032K20GPA
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR SIP 125VAC RAND 12VDC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER B/A 24POS VERT DUAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 34 OHM 1% AXL datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 4WLGA datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
CLIP T-PT 031 X 062 SN 26 AWG datasheet.pdf