Vishay/Dale CSC08A032K70GPA
CSC08A032K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A032K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A032K70GPA.pdf
Availability of CSC08A032K70GPA
QUANTITY
CSC08A032K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A032K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A032K70GPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A032K70GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A032K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A032K70GPA Details Description
Related parts for CSC08A032K70GPA
CAP ALUM 10000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 48POS R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 4POS W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf