Vishay/Dale CSC08A0333R0GPA
CSC08A0333R0GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A0333R0GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A0333R0GPA.pdf
Availability of CSC08A0333R0GPA
QUANTITY
CSC08A0333R0GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A0333R0GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A0333R0GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A0333R0GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A0333R0GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A0333R0GPA Details Description
Related parts for CSC08A0333R0GPA
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8-DIP datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CABLE SGL-END R/A MALE 5POS 6' datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf