Vishay/Dale CSC08A034K70GEK
CSC08A034K70GEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A034K70GEK
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A034K70GEK.pdf
Availability of CSC08A034K70GEK
QUANTITY
CSC08A034K70GEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A034K70GEK
Internal Part NumberEIS-CSC08A034K70GEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A034K70GEK
Related LinksCSC08A0, CSC08A034K70GEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A034K70GEK Details Description
Related parts for CSC08A034K70GEK
IC REG BUCK 3.3V 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
LOCATOR PLATE DIP CONNECTOR datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 3ACP+24S+5P datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 16A TO-220AB datasheet.pdf