Vishay/Dale CSC10A013K90GPA
CSC10A013K90GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A013K90GPA
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 3.9K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A013K90GPA.pdf
Availability of CSC10A013K90GPA
QUANTITY
CSC10A013K90GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A013K90GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A013K90GPA
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A013K90GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A013K90GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A013K90GPA Details Description
Related parts for CSC10A013K90GPA
IC OPAMP GP 16MHZ 8SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40009-001 datasheet.pdf
SW KEYLOCK 19MM KEYCODE 004 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 145UF 330V QC TERM datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 16POS datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
30.5MM HS ASSY ULTEM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RAM ASSY FIELD REPLACEMENT F/A datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf