Vishay/Dale CSC10A01510RGPA
CSC10A01510RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A01510RGPA
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 510 OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A01510RGPA.pdf
Availability of CSC10A01510RGPA
QUANTITY
CSC10A01510RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A01510RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A01510RGPA
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)510
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A01510RGPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A01510RGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A01510RGPA Details Description
Related parts for CSC10A01510RGPA
INSERT FEMALE 6POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 7.5MM datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/06/180 SN BK BX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf