Vishay/Dale CSC11B014K70GPA
CSC11B014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC11B014K70GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 4.7K OHM 11SIP
Datasheet Download
CSC11B014K70GPA.pdf
Availability of CSC11B014K70GPA
QUANTITY
CSC11B014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC11B014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC11B014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins11
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP
Supplier Device Package11-SIP
Size / Dimension1.090" L x 0.098" W (27.69mm x 2.49mm)
Height0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC11B014K70GPA
Related LinksCSC11B0, CSC11B014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC11B014K70GPA Details Description
Related parts for CSC11B014K70GPA
BOX ABS BLACK 5.91"L X 3.15"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 5NS 28PLCC datasheet.pdf
IC MMIC MIXER HI IP3 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
MIN.RECT.GUIDE PIN-CORNER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.7A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf