Vishay/Dale CSC11B014K70GPA
CSC11B014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC11B014K70GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 4.7K OHM 11SIP
Datasheet Download
CSC11B014K70GPA.pdf
Availability of CSC11B014K70GPA
QUANTITY
CSC11B014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC11B014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC11B014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins11
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP
Supplier Device Package11-SIP
Size / Dimension1.090" L x 0.098" W (27.69mm x 2.49mm)
Height0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC11B014K70GPA
Related LinksCSC11B0, CSC11B014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC11B014K70GPA Details Description
Related parts for CSC11B014K70GPA
DIODE MODULE 400V 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SMA datasheet.pdf
POT 100 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 17POS datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 48HTSSOP datasheet.pdf
#8 SIZE TWIN TRI-AX CABL datasheet.pdf
RZ/A1L 400MHZ 3MB QFP208 Q2A NO datasheet.pdf