Vishay/Dale CSC12B014K70GPA
CSC12B014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC12B014K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 11 RES 4.7K OHM 12SIP
Datasheet Download
CSC12B014K70GPA.pdf
Availability of CSC12B014K70GPA
QUANTITY
CSC12B014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC12B014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC12B014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors11
Number of Pins12
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.190" L x 0.098" W (30.23mm x 2.49mm)
Height0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC12B014K70GPA
Related LinksCSC12B0, CSC12B014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC12B014K70GPA Details Description
Related parts for CSC12B014K70GPA
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI PIN PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 759K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.63V SC-70-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf