Cardinal Components CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18.pdf
Availability of CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
QUANTITY
CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM1
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency6.144MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
Related LinksCSM1Z-A0B2C3, CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A0B2C3-100-6.144D18
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 14POS DUAL IDC datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 44HTSSOP datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
Connector Header 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf