Cardinal Components CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18.pdf
Availability of CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
SeriesCSM1
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
Related LinksCSM1Z-A0B2C, CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 39A SOT-227B datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 26NH 720MA 282 MOHM datasheet.pdf